Realizujemy remont domu z lat 70 – DOMU KOSTKI.

Dom wymagał kompleksowej modernizacji. Dawno nie wykonywano prac serwisowych ani remontowych, zewnętrze budynku bardzo podupadło.

Określono zakres niezbędnych prac remontowych, które podzieliliśmy na dwa etapy:

  1. Modernizacja części zewnętrznych obejmowała: remont ganku wejściowego ze schodami, remont tarasu wraz ze schodami, wymianę części okien i drzwi tarasowych.
  2. Remont wnętrza domu obejmował dostosowanie go obecnych potrzeb rodziny, czyli: kompleksowe zmiany w kuchni ( nowy układ funkcjonalny, wymiana szafek i AGD), remont przedpokój oraz pokoju dziennego.

1 etap – prace modernizacyjne zewnętrza budynku. W trakcie realizacji zdecydowaliśmy o rozszerzeniu zakresu prac o odnowienie elewacji całego domu. Te prace początkowo miały być realizowane w przeciągu 2 lat. Decyzja o termomodernizacji budynku zapadła w ciągu dwóch dni. Była to bardzo dobra decyzja!

Elewacja frontowa budynku wykończona jest tynkiem silikonowym w kolorze białym, na ganku widać kolor antracytowy. Obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe z PCV w kolorze antracytowym.

Po miesiącu prac remontowych mamy nową elewację ( z ociepleniem oraz tynkiem) wraz z nowymi obróbkami i odwodnieniem, naprawiony ganek zewnętrzny, wymienione okna i drzwi tarasowe, nowe schody tarasowe oraz warstwy tarasu ( szlichta, hydroizolacja).

Wnętrze ganku wejściowego. Okno zewnętrzne ma wielkość 170 x 170 cm.

Elewacja od ogrodu skończona – wykończona tynkiem sylikonowym w kolorze białym. Pozostaje wykończenie tarasu i schodów, montaż barierek.
W trakcie termomodernizacji – styropian grafitowy montowany do elewacji za pomocą kleju i kołków. Następnie klej na siatce oraz tynk sylikonowy.

Przed nami jeszcze dużo prac wykończeniowych na zewnątrz oraz realizacja całego planu remontowego we wnętrzu.

Kategorie: BUDOWA DOMU

1 komentarz

metal-meb · 30/07/2021 o 08:54

Ładne są kolorki tego domu teraz.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *