Prezentuję Wam kilka zdjęć budynku, które zrobiłam w sąsiedztwie mojego domu. Jest to dom jednorodzinny, na który od razu zwróciłam uwagę. Wyróżnia się wśród kremowych i żółtych domów w większości nawiązujących do stylu „dworkowego”.
Uważam, że jest to przykład bardzo ładnej nowoczesnej architektury. Budynek, ogrodzenie oraz ogród tworzą spójną wdzięczną całość.
Co moim zdaniem wyróżnia ten dom spośród sąsiednich budynków:
1. Prosta i konsekwentna bryła.
2. Poziom parteru budynku zrównany jest z poziomem terenu. Aby wejść do domu nie trzeba pokonywać schodów wejściowych. Dzięki temu budynek jest wygodny i bezpośrednio powiązany z ogrodem.
3. Trzy kolory i trzy materiały elewacji. Po pierwsze – klasyczny biały tynk głównej bryły budynku. Po drugie – ciepłe elementy z drewna elewacyjnego, pokrywające bryłę garażu oraz część ogrodzenia. Po trzecie – wstawki tynku w kolorze grafitowym na elewacji oraz grafitowe ościeżnice okien, drzwi zewnętrznych i wrót garażowych oraz obróbek blacharskich.
4. Duże okna i przeszklenia na elewacji. Zastosowanie np. jednej tafli szkła na pełną wysokość pomieszczenia i taką samą szerokość, bez szprosów.
5. Prześwity przez budynek w części dziennej otwierają dom na ogród. Na parterze w części dziennej ( kuchnia i salon) okna budynku zaprojektowano w taki sposób, aby od strony wejścia/elewacji frontowej można było podziwiać wewnętrzny ogród.

 

Zachęcam Was do podglądania sąsiadów i inspirowania się nowoczesną architekturą. Wykorzystywania pomysłów innych przy projektowaniu i realizowaniu własnych domów i marzeń.

 

 

Kategorie: INSPIRACJE

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *