Jak skutecznie obniżyć koszty związane z opłatami za energię elektryczną? Czy można usamodzielnić się od elektrowni? Jak prawidłowo zamontować panele oraz w jakim kierunku je ustawić, aby pracowały wydajnie jak najdłużej.

Panele fotowoltaiczne umożliwiają wykorzystanie energii słonecznej. Słońce to jedno z naturalnych, nieograniczonych źródeł energii, dostępnych za darmo. Zmiany prawa budowlanego wprowadzone w styczniu 2021 roku, nakazują budowę nowych domów jako energooszczędne. Celem jest obniżenie zużycia energii pierwotnej potrzebnej do ogrzania, wentylacji i klimatyzacji budynków. Modernizacji wymagają również istniejące budynki, które nie spełniają wymogów nowych przepisów. Jak spełnić wymagania przepisów prawa i znacząco obniżyć opłaty za energię?

FOTOWOLTAIKA – pozwala na przetwarzanie energii z promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Uzyskany w ten sposób prąd można wykorzystać do zasilania bieżącej pracy urządzeń domowych, a nadmiar magazynować do zużycia w pochmurne dni lub w nocy. Możliwa jest również sprzedaż dostawcy energii elektrycznej.

Zapraszam na film, z którego dowiesz się jak prawidłowo montować panele fotowoltaiczne.

Jak wybrać idealną działkę pod dom energooszczędny, szukaj tutaj.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *