Jak wybudować wymarzony dom a nie tylko budynek do mieszkania? Jak stworzyć miejsce dla siebie i dla rodziny, które spełni oczekiwania oraz stanie się idealnym miejscem do życia? Nie pochłonie wszystkich oszczędności i nie przytłoczy ilością decyzji do podjęcia.

Główne obawy większości inwestorów skupiają się wokół 3 problemów:

  1. Kosztów i wydatków. Jak zaplanować i trzymać się budżetu oraz otrzymać jak najlepszą jakość wykonania w tej cenie?
  2. Czasu i terminów realizacji. Projektowanie oraz budowa domu to długotrwały proces. Realizacja harmonogramu prac może się przeciągać, powodując zwiększone koszty oraz wydłużenie wprowadzenia się do wymarzonego domu.
  3. Podejmowanie decyzji, na których się nie znają. Dla większości przyszłych właścicieli budowa domu to nowe zagadnienia i problemy.

Przez lata doświadczenia jako projektant, współpracując z inwestorami, wiem że nie zawsze inwestorzy potrafią wyobrazić sobie, jak ten przyszły dom ma wyglądać i właściwie co chcą uzyskać.

Spełnienie oczekiwań i potrzeby rodziny to podstawowe zagadnienie, które inwestor musi przeanalizować i zgłębić przed rozpoczęciem budowy. Celem całego działania jest poprawa jakości życia rodziny, dlatego tak ważne jest aby wiedzieć co chcemy osiągnąć na końcu.

Konieczne jest zaplanowanie każdego pomieszczenia z osobna, przeanalizowanie szczegółowe jego funkcjonalności: przeznaczenia, ile godzin domownicy zamierzają w nim przebywać, jak wyposażyć, itd.

3 zasady, których musisz się trzymać, aby osiągnąć sukces!

1. Stań się detektywem!

Badaj, analizuj zalety i wady swojego obecnego miejsca zamieszkania. Przemyśl co cię irytuje a bez czego nie możesz się obyć. Poświęć na to dużo czasu, obserwuj u innych jak zaplanowali układ domu i poszczególne pomieszczenia, z czego są zadowoleni a czego nigdy by nie powtórzyli.

Pamiętaj! to jest długi proces, nie od razu będziesz wiedział co jest dla ciebie odpowiednie. Jednak jest to niezbędne i konieczne, aby stworzyć bezkompromisową przestrzeń.

2. Stań się nieustępliwy!

Są decyzje, które nie powinny podlegać zmianom, aby wybudować wymarzony dom!

Takim elementem jest prawidłowe ustawienie budynku na działce. Prawidłowe zaprojektowanie funkcji budynku zgodnie z kierunkiem stron świata oraz ruchem słońca na działce. Utrzymanie tych założeń do końca inwestycji pozwoli inwestorowi odnieść sukces. Taką decyzję, należy podjąć na etapie powstawania projektu.

3. Podejmuj świadome decyzje!

Przygotuj się do budowy domu przed jej rozpoczęciem!

Odpowiedzialność za decyzje, na których inwestor do tej pory się nie znał, może być przytłaczająca i obciążająca. Świadomość zwiększonych kosztów, konsekwencji, opóźnień!

Szukaj informacji u sprawdzonych fachowców: architektów/projektantów, firm budowlanych i wykonawczych, w internecie. Warto zapłacić za poradę specjalisty, która w efekcie zaoszczędzi twoje wydatki i ustrzeże cię przed ewentualnymi błędami oraz opóźnieniami.

Poświęć na to tyle czasu ile potrzebujesz, aby czuć się komfortowo przed rozpoczęciem całego procesu budowlanego.

Kategorie: BUDOWA DOMU

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *