Czy firma budowlana rozumie standardy i jakość wykonania tak samo jak rozumie to inwestor?

Inwestorzy pragną:

  • zbudować solidny dom, który będzie spełniał ich oczekiwania,
  • będzie niezawodny przez długie lata,
  • będzie się sprawdzał na wszystkich etapach życia rodziny.

Budowa domu to trudny i wymagający czas, pełny zaangażowania przyszłych domowników, wymagający podejmowania wielu decyzji.

Jak przygotować się do tego maratonu i uzyskać standard domu o jakim marzymy? 

Na początku każdy “budowlaniec” zapewni inwestora, że wybuduje dom o jakim on marzy, a większość uzgodnień można rozstrzygnąć w trakcie realizacji.

Jednak podczas budowy wiele spraw toczy się jednocześnie, większość decyzji wykonawca podejmuje sam, nie zwleka z decyzją na inwestora. Nie chce opóźnień w pracach budowlanych.

Jak wybrać firmę wykonawczą i uzgodnić nasze oczekiwania przed rozpoczęciem budowy? Jak przygotować się do tego maratonu i uzyskać standard realizacji domu zgodny z naszymi marzeniami?

Ważne: Inwestor musi pamiętać, że standard wykonania firmy budowlanej to nie to samo co jego oczekiwania. Firma budowlana wykona prace zgodnie ze swoimi dotychczasowymi realizacjami oraz uzgodnionymi z inwestorem zawartymi w umowie.

Musisz to zrobić przed rozpoczęciem budowy!

1.: Przed rozpoczęciem budowy przeprowadź z wykonawcą kilka rozmów upewniając się ze dobrze rozumie założenia projektu i twoje wymagania dotyczące wykonania prac budowlanych w efekcie, których powstanie twój dom.

2.: Przekaż wykonawcy komplet dokumentacji rysunkowej i opisowej, włącznie z detalami rozwiązań wszystkich elementów, na których szczególnie ci zależy, aby wykonanie było zgodne z projektem. 

Jeśli nie posiadasz detali rozwiązań architektonicznych, a zależy ci na wysokiej jakości, zleć architektowi ich opracowanie. 

3.: Sprawdź dotychczasowe realizacje firmy budowlanej, którą planujesz wynająć:

  • jakość wykonania oraz estetykę,
  • porozmawiaj z wcześniejszymi jego inwestorami. Dowiedz się jak przebiegała współpraca, czy był chętny do rozmów oraz uwzględniał uwagi inwestora,
  • dowiedz się, czy jakość wykonania jest zgodna z twoimi oczekiwaniami.

Końcowa wycena realizacji może wzrośnie, jednak unikniesz zbędnych i niepotrzebnych kosztów poprawek i koniecznych zmian, na które nie wyraziłeś zgody!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *