Planujesz budowę domu, który będzie ogrzewany gazem – niestety musisz liczyć się z faktem, iż przyłączenie budynku do sieci gazowej jest obecnie niemożliwe!

Polska Spółka Gazowa poinformowała o wstrzymaniu zawierania umów na przyłącza gazu na lata 2022-2023! Ponieważ nie ma środków finansowych na nowe inwestycje. Pieniądze na nowe przyłącza gazu skończyły się!

Sukces programu „Czyste powietrze” oraz ulgi termomodernizacyjnej w 2021 roku, związany jest z dużą ilością złożonych wniosków i niestety wstrzymaniem zawierania nowych umów na dostarczenie gazu. Ta decyzja uderza w inwestorów planujących nowe budowy, ale też modernizujących starą instalacje grzewczą.

I znów inwestorzy stoją przed nowym wyzwaniem. Przyłącza gazu to najczęściej wybierane źródło ciepła w domach jednorodzinnych. Budowa jest kosztowna i stresująca, dlatego zachęcam do wnikliwego przeanalizowania Twoich potrzeb i możliwości. Wiele można zaplanować na etapie projektowym, kiedy wybierasz działkę lub projekt domu. Użytkowanie i życie domowników powinno być komfortowe. Dbajmy, aby marzenie o domu nie stało się największym życiowym koszmarem.

Zapraszam również do artykułów:

1. Jak wybudować Dom Energooszczędny

2. Jak i gdzie szukać alternatywnych źródeł energii: https://www.onaarchitekci.pl/panele-fotowoltaiczn/

Kategorie: BUDOWA DOMU

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *